Polygraf (populárně označován jako detektor lži) je přístroj, který zaznamenává několik fyziologických veličin (například krevní tlak, srdeční puls, dýchání, elektrický odpor kůže, velikost zornice oka apod.), když je člověku kladena série otázek. Vychází se z předpokladu, že vědomá lež vyvolá stresovou situaci, která se projeví měřitelnou změnou sledovaných údajů.
Naše detektivní kancelář poskytuje odborné služby detekce lži za použití polygrafu (detektor lži) pro státní a komerční organizace a soukromé osoby. Kontroly detekce lži se provádějí na počítačovém polygrafu KRIS, který má osm monitorovacích kanálů a tudíž je velice přesný a citlivý. Odborníci, kteří takové testování provádějí a vyhodnocují, jsou absolventy moskevské školy polygrafologů (Polygraftest).
Příklady, kdy můžeme Polygraf (detektor lži) využít:
Prověřování zaměstnanců a personálu (do jaké míry jsou personál a zaměstnanci loajální, zdali nevynáší důvěrné informace nebo nespolupracují s konkurencí).
Krádeže na pracovištích (odhalujeme jak uskutečněné krádeže, tak zajišťujeme i prevenci proti krádežím tím, že podle předem stanoveného testu nalezneme slabé články mezi zaměstnanci).
Rodinná problematika (odhalení krádeží, lži, atp.).
Jak probíhá samotné testování na detektoru lži:
- Nejprve se důkladně seznámíme se všemi detaily a okolnostmi případu.
- Na základě získaných informací, z předešlé činnosti, sestavíme soubor otázek (toto z pravidla trvá 2 až 3 dny).
- Proběhne samotné testování na Polygrafu - detektor lži (testování probíhá cca 2 hod)
- Vyhodnocení zaznamenaných veličin z detektoru lži a vypracování závěrečné zprávy (toto z pravidla trvá 2 až 3 dny)